Jak prawidłowo rozpuścić czekoladę?

Temat, który sprawia Wam naprawdę mnóstwo problemów, ale nie ma co się martwić – ja także długo nie mogłam ustalić czemu jednego razu czekolada rozpuszcza się perfekcyjnie a drugiego waży się, rozwarstwia lub przypala. Ja w moich przepisach używam 3 różnych sposobów na rozpuszczenie czekolady. Każdy z nich chciałabym dokładnie opisać aby już zawsze wasza czekolada była idealnie rozpuszczona. Zapraszam 😉

KĄPIEL WODNA
1. Przygotowujemy mały garnuszek i wlewamy do niego około pół szklanki wody.
2. Na garnku z wodą kładziemy metalową  miskę (tak aby miska nie dotykała powierzchni wody)
3. Garnek z miską u góry wstawiamy na kuchenkę i doprowadzamy wodę do wrzenia. Teraz zmniejszamy ogień tak aby woda tylko lekko bulgotała.
4.  Aby mieć pewność, że czekolada się nie przypali – na spód miski  wlewamy łyżeczkę oleju rzepakowego (lub ilość podaną w przepisie). Teraz dodajemy drobno połamaną czekoladę.
5. Czekoladę nieprzerwanie mieszamy. Po czasie zacznie się ona rozpuszczać. Gdy czekolada całkowicie się rozpuści – odrazu zdejmujemy miskę z garnka.

MIKROFALA
1. Czekoladę łamiemy na drobne kawałki i umieszczamy w sporej, szklanej misce.
2. Aby mieć pewność, że czekolada się nie przypali – do czekolady dodajemy łyżeczkę oleju rzepakowego (lub ilośc podaną w przepisie). Czekoladę z olejem mieszamy aby olej opatulił naszą czekoladę.
3. Teraz czekoladę podgrzewamy w mikrofali przez 30 sekund a następnie całość dokładnie mieszamy. Czynność tę powtarzamy do momentu kiedy czekolada całkowicie się rozpuści. Najważniejsze jest to aby czekoladę mieszać co 30 sekund. Wtedy będziemy mieć pewność, że czekolada nam się nie przypali.

ROZPUSZCZANIE Z MLEKIEM
1.Czekoladę drobno siekamy.
2.Do garnuszka wlewamy mleko (ilośc podana w przepisie) i zagotowujemy.
3.Do gorącego mleka dodajemy drobno posiekaną czekoladę a następnie całość bardzo dokładnie mieszamy do momentu kiedy czekolada się całkowicie rozpuści.
Gdyby czekolada nie chciała rozpuścić się całkowicie – możemy garnuszek położyć na najmniejszy ogień palnika aby jej lekko pomóc 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.